Altın iğne, adından da anlaşılacağı gibi altın oranında olup ciltte istenilen sonucun alınması mümkündür. İşlem öncesinde yapılan muayene ile birlikte kişinin işleme uygunluğu tespit edilmesi gerekir. Böylelikle sağlıklı ve etkili sonuç alınarak daha parlak bir cilde sahip olunur. Genellikle yüz bölgesine yapılan tedavi yöntemidir.

Kişiye ve cilde zarar vermez. Kullanılan başlığın ince uçlu iğnelerle kaplı olmasıyla birlikte cildin yenilenmesini sağlar. Yapılan seanslar sonrasında yüze yeni hacim kazandırıp daha sağlıklı bir cildin ortay çıkmasına yardım edilir. Kişi isteği üzerine işlem öncesinde yapılan lokal anestezi uygulamasıyla birlikte altın iğne tedavisinde ağrı oluşumu azaltılır.

Yapılacak olan tedavi için öncelikle cilt temizliği gerçekleştirilir. Cilt temizliği tam anlamıyla yapıldıktan sonra anestezik krem uygulaması yapılır. Anestezi kremi sayesinde kişide ağrı oluşumu azalma görülür ve uyuşma sağlanır. İğne uçlu başlık sayesinde cilt üzerine oval uygulamalar yapılır.

Yapılan altın iğne tedavisinin genelde yüz bölgesi için tercih edilme oranı yüksektir. İşlem öncesinde analiz yapılır ve yapılacak olan işlem hakkında detaylı bilgi verilir. Yüz bölgesi, gıdı, dekolte, boyun gibi bölgelere kolaylıkla yapılabilir. Oluşan akne ve izlerin ortadan kalkması için tercih edilen tedavi yöntemidir.

Enerjisi kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtarak cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, dolgun görünüm almasını sağlar.

 

İğneli Radyofrekans Kullanım Alanları

  • Sivilce izleri ve lekeleri
  • Gözenek sıkılaştırma
  • İnce çizgiler
  • Cilt yenileme
  • Gözaltı torbaları
  • Göz kapağı düşüklüğü
  • Boyun çizgileri ve sarkmaları
  • El gençleştirme
  • Çatlak tedavisi (Karın, kol, bacak, kalça ve göğüs)
  • Yara, yanık ve suçiçeği izleri

 

Kaç Seans Gereklidir?

Hastaya göre değişmekle beraber 1 ile 6 seans arasında olabilir.

son yıllarda hava kirliliğinin artması, doğal beslenmenin güçleşmesi ve yaşam tarzı değişimleri ile birlikte görülme sıklığı artan sağlık sorunlarından bir tanesi de cilt kusurlarıdır. Genetik, yaşam tarzı ve çevresel faktörlerin neden olduğu yaşlanma sürecinin deriye etkileri dış görünümün olumsuz yönde etkilenmesine ve cildin yaşlanmasına neden olur. Bu durum estetik açıdan oluşturduğu sorunların haricinde psikolojik sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Öte yandan gerek genetik gerekse fizyolojik veya çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan bu cilt kusurları ve neden oldukları yaşlanma sorunu çözümsüz değildir. Gelişen tıbbi teknolojinin sunmuş olduğu imkanlarla son yıllarda uygulanmaya başlayan yenilikçi teknikler ve cilt gençleştirme yöntemleri ile arzu edilen görünüme sahip olmak mümkündür. Cilt gençleştirme yöntemleri çok çeşitli uygulamalar ve teknikler barındırmakla birlikte bu yöntemlerinden hangisinin tercih edileceği hastanın istek ve beklentisine ek olarak yaş ve genel sağlığına bağlıdır. Cilt gençleştirme tedavileri yaşlanma belirtilerinin gözle görülür bir hale geldiği, sarkmaların olduğu ve kırışıklıkların çoğaldığı durumlarda kişi bu gelişmelerden rahatsızsa yapılabilmektedir. Çok farklı cilt gençleştirme yöntemleri olmakla birlikte her biri farklı sorunların çözümü için kullanılmaktadır. Bu nedenle hastanın şikâyeti ve istediği sonuç öğrenilerek, hangi cilt gençleştirme tedavisinin uygulanacağı belirlenir bunlardan biri lazer yöntemi ile cilt genleşirmedir.

Altın İğne ile Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırma tedavilerinde medikal estetik uygulamalarının son yıllarda geldiği nokta o kadar etkili ve ileride ki, sarkmalar, derin çizgiler, bıçak altına yatmadan da tedavi edilebiliyor artık. İyi planlanmış bir protokol ile kişinin on yaş daha genç bir cilde kavuşması mümkün ve çok kolay. Üstelik en doğal gençleşme yöntemi. 

Altın iğne ile gözenek sıkılaştırma ,cilt gençleştirme, daha gergin ve daha genç bir cildin sahip olması gereken canlılık, parlaklık ve belirgin yüz hatlarına sahip olmamızı sağlıyor. Klasik radyofrekans ve/veya karbondioksit fraksiyonel lazer ile kombine edilerek kullanıldığında çok daha etkin sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Gergin bir gıdı, belirgin çene hattı, genç bir dekolte bölgesi için uygulama ile kombine cilt gençleştirme yöntemleri ile hemen her yaştaki kişiler üzerinde etkileyici sonuçlara ulaşabiliyoruz.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları 

Uygulaması sonuç odaklı ve etkili cilt gençleştirme, anti-aging tedavisi olmasına karşılık protokolü oldukça basit bir uygulamadır. Acısız diyebileceğimiz kadar hafiftir. Cilt gençleştirme estetik operasyonları ile kıyasladığımızda kesi, dikiş yoktur, yüz çok hafif bir kızarıklık dışında tahrip olmaz. Şişlik, morluk, yaşanmaz. İyileşme dönemlerine gerek duyulmaz. 

Genç ve güzel bir cilde sahip olmanın kolay yolu altın iğne tedavisinin avantajlarını saymak gerekirse:  

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir.

İzsiz, kesisizdir,  leke oluşumuna neden olmaz.

Mimik kaybı, ifadede değişimi yaşanmaz.

Doğal bir gençleşme yöntemidir.

Kızarıklıklar çok çabuk geçer, şişlik ve morluk oluşmaz.

Sosyal hayat sekteye uğratmaz.

Estetik cerrahiye oranla altın iğne fiyatları oldukça düşük bütçelerdir.

Sonuçları uzun süre kalıcıdır.