CO2 (KARBONDİOKSİT) FRAKSİYONEL LAZER

CO2 Fraksiyonel Lazer ileri düzey cilt hasarı ve kırışıklıklarına en gelişmiş ve en hızlı tedavi yöntemidir. Fraksiyonel Lazer cilde çok ince sütunlar halinde lazer ışını göndererek ciltte kontrollü termal hasara vererek cilt çevresindeki sağlam dokuyu iyileşme sürecine sokmaktır. Tedavi sonucu cilt yenilenmekte ve tazelenmektedir.
Son teknolojiyle geliştirilen yeni nesil lazer yöntemi CO2 (Karbondioksit) Fraksiyonel Lazer, derinin üst ve orta tabakalarına etki ederek aşağıdaki tedavilerde kullanılmaktadır;

•⁠ ⁠LEKE TEDAVİSİ AKNE TEDAVİSİ
•⁠ ⁠AKNE ÇUKURU TEDAVİSİ
•⁠ ⁠GÖZENEK SIKILAŞTIRMA
•⁠ ⁠CİLT YAĞLANMALARI
•⁠ ⁠CİLTTE İLTİHAPLANMA
•⁠ ⁠İNCE KIRIŞIKLIKLANMA
•⁠ ⁠TIRNAK İZİ
•⁠ ⁠CİLT TON ARTTIRMA
•⁠ ⁠SİYAH NOKTA TEDAVİSİ
•⁠ ⁠JİLET & FAÇA İZİ
•⁠ ⁠AMELİYAT İZİ
•⁠ ⁠VAJİNAL DARALTMA
•⁠ ⁠GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
•⁠ ⁠CİLT GENÇLEŞTİRME (GÖZ ALTI MORLUKLARI, GÖZ ALTI TORBALARI)
•⁠ ⁠GÖZ ÇEVRESİ HALKALARI TEDAVİSİ
•⁠ ⁠İNCELMİŞ GÖZ ALTI SIKILAŞTIRMA, KALINLAŞTIRMA
•⁠ ⁠KESİCİ ALET İZLERİ

Co2 Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme teknolojileri günümüzde giderek popüler hale gelmekte ve insanların genç ve sağlıklı bir cilde sahip olma isteğini karşılamak için çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. Bu yöntemlerden biri de CO2 fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme işlemidir. Bu yenilikçi yaklaşım, cildin görünümünü iyileştirmek, kırışıklıkları azaltmak, leke sorunlarına çözüm sunmak ve genel olarak daha genç ve taze bir cilt elde etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Co2 Fraksiyonel Lazer ile Ben Alma

Lazer ben tedavisi öne çıkmış ve son derece etkili bir şekilde kullanılan Fraksiyonel CO2 lazer cihazı ile yapılan uygulama, kısa ve ağrısız bir seansla istemediğiniz benlerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Karbondioksit lazer ile hedef dokulara ışın gönderilir. Bu ışınlardan yan dokular etkilenmez.

Co2 Fraksiyonel Lazer ile Skar izi  -Dikiş izi – Jilet izi Tedavisi

CO2 Fraksiyonel lazer yeni nesil scar, yara ve yanık izlerinde güvenle kullanılan kalıcı bir tedavidir. CO2 Fraksiyonel lazer, derinin üst ve orta tabakalarına etkili olan yeni bir cilt yenileme yöntemidir. Fraksiyonel lazer tedavisinde, lazer ışığı çok sayıda toplu minik sutunlar halinde cm2 ortalama 81 adet lazer ışığını mm’lik boşluklar bırakacak şekilde deriye gönderir. Böylece derinin orta tabakasında yaratılan ısı hasarı ile kolajen üretimi uyarılır ve cilt yenilenme süreci başlar. Lazer ışığı almayan mm’lik sağlam alanlardan gelen hücreler ile deri hızla onarılır. 1-2 hafta içinde iyileşen yeni cilt, sütunlar halindeki boşlukları kapatırken, yeni cilt hücreleri daha sıkı ve canlı görünüm kazanmasını sağlar.

CO2 Fraksiyonel Lazerle Vajinal Daraltma ve İdrar Kaçırma Tedavisi

Vajinal Daraltma ve CO2 Fraksiyonel Lazer

Doğum, yaşlanma ve hormonal değişiklikler gibi etkenler zamanla vajinal dokunun gevşemesine neden olabilir. Bu durum, cinsel tatminde azalma, vajinal kuruluk ve hatta idrar kaçırma gibi sorunlara yol açabilir. CO2 fraksiyonel lazer, vajinal dokuyu sıkılaştırarak ve yeniden yapılandırarak bu tür sorunlara çözüm sunabilir. Lazerin uygulandığı bölgelere yönlendirilen enerji, cildin kolajen üretimini artırarak dokunun sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede vajinal daraltma elde edilebilir ve cinsel sağlık ve rahatlık artırılabilir.

İdrar Kaçırma ve CO2 Fraksiyonel Lazer

İdrar kaçırma, özellikle doğum sonrası veya yaşlanma sürecinde kadınların karşılaşabileceği bir sorundur. Pelvik taban kaslarının zayıflaması nedeniyle idrar kaçırma yaşanabilir. CO2 fraksiyonel lazer, vajinal dokunun sıkılaşmasına yardımcı olarak pelvik tabanı destekleyebilir. Bu sayede idrar kaçırma sorunu azaltılabilir veya engellenebilir.

Tedavi Süreci ve Etkileri

CO2 fraksiyonel lazer tedavisi genellikle birkaç seans şeklinde uygulanır. Tedavinin tam etkilerini görmek için birkaç hafta ila birkaç ay arasında zaman gerekebilir. Genellikle minimal ağrı veya rahatsızlıkla birlikte, hasta günlük aktivitelerine hızla dönebilir.

CO2 Fraksiyonel Lazer ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Gençleşmiş ve Taze Bir Görünüm
Göz çevresi, yüzün en dikkat çeken ve en belirgin bölgelerinden biridir. Zamanla yaşlanma belirtileri, stres ve çevresel faktörler, göz kapaklarındaki sarkma, kırışıklıklar ve gevşeme gibi sorunlara yol açabilir. CO2 Fraksiyonel Lazer, ameliyatsız bir şekilde göz kapağı estetiği sağlayan yenilikçi bir yöntem olarak öne çıkmıştır.

CO2 Fraksiyonel Lazerin Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğindeki Rolü

CO2 Fraksiyonel Lazer, ameliyatsız göz kapağı estetiği alanında önemli bir yer edinmiştir. Bu tedavi yöntemi, göz kapaklarının sarkması, ince çizgiler ve cilt gevşemesi gibi sorunları hafifletmeyi amaçlar.