Lazer teknolojisi ile birlikte uygulanan vajina beyazlatma işlemlerinde son yıllarda çok ciddi ilerlemeler katetmiştir. Lazer, termal etkisi sayesinde deriyi ısıtır. Yani kolajen sentezini arttırarak cildin soyulmasını sağlar. Yani eksfolyasyon yapar. Böylece derinin renginde %45 oranında açılma meydana gelir.Lazer işlemi öncesinde genital bölgeye lokal anestezik kremler sürülür ve işlem sırasında ağrı hissiyatının azaltılması sağlanır. Toplamda 20 ila 25 dakika süren işlem sırasında, vajina bölgesinde meydana gelen kararmalara lazer ışını uygulanır. Uygulanan lazer ışınları melanosit hücrelerini parçalar ve melanin yapımını engelleyerek genital bölgesinin beyazlamasını sağlar. İşlem sonrasında lazer uygulanan bölgede şişlik, kızarıklık ve ödem oluşumu oldukça normaldir. İşlem sonrasında genital bölgede koyulaşma meydana gelir ve daha sonrasında ölü cilt hücreleri dökülerek yerine daha yeni ve beyaz bir cilt dokusu gelir.

Lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde cildin en üstünde bulunan epidermis tabakası soyulmaktadır. Bu tabakanın altında daha yeni, parlak ve pembe bir cilt tabakası yer almaktadır. Genital beyazlatma işlemi için kullanılan lazer yöntemi ile makat, vajina girişi, iç-dış dudaklar ve anal bölgenin tamamı beyazlatılabilmektedir.

Peeling ile Genital Beyazlatma

Günümüzde tercih edilen Genital beyazlatma yöntemlerinden biri de özel bir teknikle uygulanan genital bölge renk açıcı solüsyonlarla bu bölgenin renginin açılması yöntemidir. Öncesinde lokla anesteziye bile gerek duyulmayan uygulama oldukça kolay, etkili sonuçlar aldığımız genital bölge renk açma işlemidir.

Tam olarak bir takım özel solüsyonların cilt üzerine uygulanmasıyla sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem üst cilt tabakasında mekanik bir soyulma olmadan enzimler yardımıyla akıllı peeling uygulamasıdır.