Bölgesel incelme ve SELÜLİT tedavisi

Bu tedavilerle birlikte beslenme alışkanlıklarımıza, masaj ve spor yapmaya özen göstermeliyiz.

1. Akustik Dalga Tedavisi

Uzun yıllar böbrek taşlarının kırılmasında kullanılan “Akustik Dalga Tedavisi” yöntemi ile sadece yağ dokusunda değil aynı zamanda deride de sıkılaşma sağlanarak sarkmalar giderilir. Selülite neden olan bağ dokusu kuvvetlenir, kan ve lenf dolaşımı artar. Bu tedavi yöntemi ile aynı zamanda yağ dokularının küçülmesi ve kas dokusunun artırılması sağlandığı için tek bir tedavi ile selülite neden olan tüm problemlere müdahale edilebilmektedir. Selülit tedavisinin yanı sıra karın ve basen bölgelerinde incelme sağlamak için de kullanılabilen Akustik Dalga Tedavisi, ortalama 30 dakikalık seanslar halinde haftada 2, toplamda 10 seans uygulanabilmektedir.

2. Mezoterapi

Varis ve bölgesel zayıflama tedavisinde uzun süredir kullanılan Mezoterapi tedavisi selülit için de uygulanabilir. Uygulamada yağ dokusunu incelten özel ilaçlar küçük iğneler aracılığıyla sorunlu bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem ile kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım hızlanır ve düzene girer. Böylece yağ depoları çözülür ve yağlar hızla yakılmaya başlanır. İlk mezoterapi seansından itibaren selülit görünümde azalma meydana gelir. Mezoterapi 1 ay süre ile 5-12 seans yapılabilir, gerek duyulursa akustik dalga tedavisiyle birlikte de uygulanabilir.

3. Lipoliz

Selülit ve bölgesel incelme tedavisinde kullanılan bir diğer tedavi yöntemi de lipolizdir. Bu yöntem, yağ dokusunun parçalanmasını sağlayan “lesitin” ile “deoksikolat”ın direk yağ dokusu içine enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Lipoliz özellikle basen, karın ve sırttaki yağ dokusu fazlalıklarını inceltmek için tercih edilir ve 1-2 ay arayla toplam 4 seans uygulanır.

4. Odaklanmış Ultrason Tedavisi

Selülit tedavisinde uygulanan bir diğer tedavi yöntemi olan “Odaklanmış Ultrason Tedavisi”, bacak iç yüzü, kol ve göbek bölgesinde 2 santimden fazla yağ dokusu olan kişilerde uygulanmaktadır. Vücudun farklı bölgelerinde uygulanabilen bu tedavi ile deride toparlanma, yağ dokusunda azalma ve bölgesel incelme sağlanabilir. Uygulama sırasında herhangi bir enjeksiyon kullanılmamaktadır. Yüksek yoğunluklu, odaklanmış ultrason enerjisinin kullanıldığı bu tedavi yöntemi, yüz germe ve asma tekniği için de uygulanabilmektedir. Sıkılaşma, toparlama ve bölgesel incelme için kullanılabilen bu yöntem, 45 dakikalık tek seans halinde uygulanabilir. Sonrasında güneşten korunma gerekmez, morarma, şişme, kabuklanma, his kaybı gibi şikayetler görülmez.